фалсификување

Пронајдени се 28 резултати на тема „фалсификување“
Хроника

Поднесено обвинение против италијански државјанин – прикажал фалсификуван ПЦР тест на скопскиот аеродром

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против 59-годишен италијански државјанин за кривично дело – Фалсификување...
Хроника

Поднесен обвинителен предлог против лице со двојно македонско и италијанско држвјанство – фалсификувал ПЦР тест

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице со двојно македонско и италијанско државјанство...