факти на денот

Пронајдени се 31 резултати на тема „факти на денот“
Вести

„Струмички компании се богателе со кредити без покритие од Еуростандард банка за чие пропаѓање прстот се вперува во Владата“

ВМРО-ДПМНЕ преку факти на денот денеска објавува дека струмички компании се богателе со кредити без покритие од Еуростандард банка...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го спасувал Мијалков за случајот ,,Империја” на СЈО, за да гласаат пратениците за промена на името

Секое семејство задолжено за 1500 евра и буџетска дупка од над милијарда евра е животот со празни џебови кој го донесе СДСМ. Факти на денот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ со факти кои што го одбележаа денот: СДСМ е свесна дека нема услови за избори, Филипче бара да се продолжи вонредна состојба…

СДСМ е свесна дека нема услови за избори, Филипче бара да се продолжи вонредна состојба, сакаат на избори само за да го намалат поразот,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев знаел за рекетарската шема на Боки 13, Кичеец и Јанева и свесно го криел и го менаџирал случајот подолг период

ВМРО-ДПМНЕ како и секојдневно така и денеска ги објави фактите на денот, меѓу нив и актуелната тема за случајот Рекет. Факти кои го одбележаа...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Град Скопје и Шилегов ставени на услуга на струмичкото бизнис лоби на Заеви за склучување договори од 12 милиони денари

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение до јавноста ги наброј денешните факти на денот поврзани со власта предводена од СДСМ. Факти кои го одбележаа...
Вести

Македонската економија на дното во Европа според помошта која ја добива од владата, соседните земји одвојуваат и до 50 пати повеќе за своите домашни фирми и граѓани

ВМРО-ДПМНЕ денеска ги објави фактите на денот поврзани со СДСМ и оваа ненародна власт како што велат од партијата. Факти кои го одбележаа...
Вести

Патници сведочат дека слетале во земјава без никаква проверка, СДСМ  го злоупотребува коронавирусот за пи-ар и атак врз медиуми

Патници сведочат дека слетале во земјава без никаква проверка, СДСМ  го злоупотребува коронавирусот за пи-ар и атак врз медиуми, ова...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ со мега проекти во енергетиката и екологијата: Целосна гасификација, бесплатен приклучок за граѓаните, за 50% почист воздух

ВМРО-ДПМНЕ денеска ги промовираше новите мега проекти за екологијата, а вечерва ги објави и фактите на денот. Факти  на денот: 1.ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Факти на денот: Заев е стечајниот управник на државата, ВМРО-ДПМНЕ со проекти за инфраструктурен и економски бум

Зоран Заев е стечајниот управник на државата, ВМРО-ДПМНЕ со проекти за инфраструктурен и економски бум, ова според ВМРО-ДПМНЕ се факти...