фабрика

Пронајдени се 55 резултати на тема „фабрика“
Регион

СИЛНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ЧАЧАК: Тројца повредени, издадена е наредба за евакуација на граѓаните во околината на фабриката „Слобода“ (ВИДЕО)

Селна експлозија вечерва се случи во округот на фабриката „Слобода“ во Чачак. Почуствувани беа уште неколку последователни експлозии. Наредено...
Општини

Ристески: Ако ја доградевте започнатата фабрика за отпад, Прилеп ниту депонија ќе имаше, ниту ќе смрдеше и чадеше – не ве бива!

Ако ја доградевте започнатата фабрика за отпад, Прилеп ниту депонија ќе имаше, ниту ќе смрдеше и чадеше – не ве бива!, реагира преку...
Хроника

Тројца колеги изнеле над шест килограми марихуана од фабрика во Кочани- сакале да ја продаваат илегално, но зажалиле за тоа!

Приведени се три лица, а запленети се и над шест килограми марихуана произведена во фабрика за канабис во село Уларци, Кочанско која...