Езѓан Алиоски

Пронајдени се 21 резултати на тема „Езѓан Алиоски“
Фудбал

Се огласи и Арнаутовиќ по срамните провокации: Немаше расистички зборови кон Алиоски, по мечот разговаравме и ја расчистивме работата

По постигнатиот гол, Марко Арнаутовиќ наместо да му се израдува на погодокот, тој се нафрли со пцовки кон Езгјан Алиоски. Арнаутовиќ...