езеро

Пронајдени се 28 резултати на тема „езеро“
Вести

Крај на трагичната потрага: Телата на трите деца и нивната мајка пронајдени во езеро во Минесота, постојат сомнежи дека ова е повеќекратно убиство

Телата на трите деца и жената, за која се верува дека е нивна мајка, се пронајдени во езеро во американската сојузна држава Минесота. Американските...
Занимливости

Видео кое ќе предизвика насмевка на вашето лице: Мајката мечка преплива цело езеро со своите три малечки на грб

Ова видео докажува дека и мечките можат да бидат добри и издржливи пливачи. Луѓето кои биле на излет и шетале околу езерото Чипева, наишле...
Хроника

ДРАМА СО ТРАГИЧЕН КРАЈ: Млади Косовци илегално влегле во Македонија за да се капат во езеро на Попова Шапка, еден од нив се удавил

На 28.08.2020 во 14,50 часот било пријавено во Полициската станица за Граничен надзор Попова Шапка дека на територијата на нашата земја Ф.А....