евровизија

Пронајдени се 164 резултати на тема „евровизија“
Музика

Холандија и Македонија беа во „мртва“ трка и во полуфиналето- еве за колку поени не бевме први во четвртокот (ФОТО)

Холандија и Македонија беа во тесна трка беа и во втората полуфинална вечер каде Холандија освој вкупно 280 гласови и изби на првото место,...
Музика

„Луѓето бараат летови за во Скопје во мај 2020, и додека вие зборувате за географија…“- се огласи Би-Би-Си по историскиот пласман (ФОТО)

Светскиот медиум Би-Би-Си кој преку својот Твитер акаунт го опишуваше секој настап и случување на Евровизија имаше и свои коментари...
Познати

Утрото по историскиот успех на Македонија- еве како Тамара прослави во име на нацијата која ја направи „Горда“ пред целиот свет (ФОТО)

Вчеравечер во финалето на Евровизија сите очи беа вперени кон македонската претставничка Тамара Тодевска која од стручното жири го...
Познати

ФОТО: Минатата година кипарската претставничка ја запали евровизиската сцена, а годинава се појави без градник и гаќички на себе

Познатата евровизиска ѕвезда која минатата година ја запали сцената и го освои второто место за Кипар, веднаш зад Израел, речиси да...
Музика

СКАНДАЛ: Еден час пред финалето водителката на Евровизија по грешка ја објави табелата со победникот- еве на кое место е Македонија!

За неполн час во Тел Авив, Израел ќе започне евровизиското финале кое со нетрпение го очекува цела Европа. Македонија ќе настапи осма...
Познати

Не издржа неколку часа пред финалето- Тијана и прави дополнителни „стресови“ на Тамара која и упати емотивни зборови (ФОТО)

Тамара Тодевска вечерва ќе ја претставува Македонија во финалето на Евровизија која годинава се случува во Тел Авив, Израел. Македонија...
Музика

Нивното предвидување секогаш се остварувало: Се огласи Би-Би-Си, еве како ја опиша песната на Тамара и што и порача на Македонија

Вечерва во Тел Авив се одржува финалето на Евровизија 2019 каде свое учество во финалето по 7 години пауза обезбеди и Македонија и претставничката...
Музика

Тамара Тодевска вечер ќе настапи осма во финалето на Евровизија- еве која светска ѕвезда ќе биде гостин на вечерта

Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер под реден број 8 ќе настапи во финалната вечер на 64. Евровизија, што се одржува...