европа

Пронајдени се 173 резултати на тема „европа“
Вести

Професорот Минов до Царовска: Министерке, послушајте ги паметните луѓе во Македонија и во Европа, оставете историјата да биде самостоен предмет

Министерке, послушајте ги паметните луѓе во Македонија и во Европа и оставете историјата да биде самостоен предмет во образованието”!,...
Технологија

Ова е најефтиниот електричен автомобил во Европа – има кожна ткаенина направена од ова необично растение !

Почетната цена е исто така позната. И тоа изнесува 9.999 евра за овој минијатурен автомобил на ниво на скоро двојно поскап Смарт. Сепак,...
Вести

Арсовски: Додека сите други влади во регионот и во Европа се борат што повеќе да снабдат вакцини, оваа влада е заинтересирана да спроведе политички попис

„Оваа влада прави се наопаку од она кое што треба да го прави. Додека сите други влади во регионот и во Европа се борат што повеќе да...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Заеви јадат со златна лажичка, Македонија е најсиромашната, најнесреќната и најкорумпираната во Европа

Златниот прибор за јадење на Заеви е слика и прилика за тоа како се луксузира власта на сметка на сиромашните граѓани, велат преку соопштение...