евн

Пронајдени се 55 резултати на тема „евн“
Вести

Едвај сврзуваат крај со крај, а сметките за струја ги оставија без денар: Граѓани со сведоштва за КУРИР- штедат, а плаќаат двојно повеќе

По парламентарните избори кои што се случија во 2020 година и по повторното доаѓање на СДСМ на власт, се донесе одлука за поскапување на...
Вести

Мицкоски: Ќе поднесеме иницијатива до Уставниот суд за да не може ЕВН да исклучува броила на социјално загрозени семејства

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на прашањето кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поднесе иницијативата до Уставен суд...