евгениј поп ацев

Пронајдени се 4 резултати на тема „евгениј поп ацев“
Останати спортови

Случај Поп Ацев: Маленко вели не е крив, во федерацијата поднесена оставка, АМС жали што не била порано информирана

Еден од најдобрите македонски пливачи во историјата и светски првак  во маратонско пливање за 2015 година и првиот Македонец кој победил...