евертон

Пронајдени се 26 резултати на тема „евертон“
Фудбал

Фуриозни последни трансфер мигови во синиот дел од Ливерпул: Две мега ѕвезди официјално потпишаа за Евертон, уште две се чекаат

Евертон во последниот ден од преодниот рок доведе две големи засилувања, фудбалери со кои „помалиот“ тим од Ливерпул станува можеби...