Еуростандард банка

Пронајдени се 87 резултати на тема „Еуростандард банка“
Вести

Здружение на оштетени штедачи: Колкава е душевната болка на Алберт Муслиу за невратен долг кон Еуростандард банка?

Алберт Муслиу, аналитичарот кој го гледаме многу често на телевизиски дебатни емисии, го тужи Здружението „Правда за штедачи“ за клевета...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Јавно да се објават кои фирми од Струмица, блиски до фамилијата Заеви добивале кредити и истите не ги враќале и со тоа се вмешани во пропаѓањето на Еуростандард банка

Криминалниот октопод со Штедилницата ТАТ од Битола, доби нова современа верзија со пропаѓањето на Еуростандард банка, ова денеска преку...
Вести

Здружение на оштетени штедачи: Прва авансна распределба кон доверителите физички и правни лица, случајот наречен Еуростандард банка е далеку од завршен

Здружението на оштетени штедачи преку соопштение до јавноста велат дека прва авансна распределба кон доверителите физички и правни...
Вести

Република: Правдата е слепа и пред избори: Вице Заев, Трајче Заев…. и Заеви зеле кредит од Еуростандард и не го вратиле

Вице Заев, братот на премиерот Зоран Заев, излегол од сопствеништвото на фирмата Сара Инженеринг ДОО Струмица, која има сомнителен и...
Вести

Димитриеска Кочоска: Со стечајот на Еуростандард банка, фондот за осигурување на депозитите има помалку средства и поради тоа се качуваат каматните стапки

„Минатата година Еуростандард банка отиде во стечај. Како отиде во стечај, знаеме. Јас верувам во правдата и дека во некое време ќе се...
Вести

Оштетените штедачи пред Уставниот суд: Еуростандард банка пропадна поради криминални активности на неколку категории луѓе

Оштетените штедачи, физички и правни лица депоненти на Еуростандард банка денеска организираа собир пред Уставниот суд, кој на денешната...
Вести

Оштетените штедачи на Еуростандард банка: Каква е таа европеизација на државата со организиран криминал и корупција од највисоко ниво?

За жал, помпезно најавената агенда „Европа дома” не може да се оствари. Зошто? Затоа што организираниот криминал и корупција од највисоко...
Вести

Здружение на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка апелираат уставните судии да одлучуваат само по Уставот и законите

Во пресрет на седницата на Уставниот суд на која како прва точка од дневниот ред e ставена нивната иницијатива за оценка за уставноста...
Економија

Состојбата врие во редовите на оштетените штедачи од Еуростандард банка: „Парите да ни се вратат и одговорност мора да има“

Оштетените штедачи од Еуросандард банка бараат одговорност и во соопштение испратено до медиумите наведуваат дека „сега или малку...