Еурокомпозит

Пронајдени се 53 резултати на тема „Еурокомпозит“
Вести

Мицевски: Ветивте а не се предвидени средства за исплата на заостанатите придонеси за вработените во Еурокомпозит -Прилеп

На денешната седница во Собранито на Република Македонија координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски зборуваше...
Вести

„СДСМ повторно ги заборави работниците од Еурокомпозит, ВМРО-ДПМНЕ предложи амандман за исплата на нивните плати и здравствено осигурување“

За СДСМ човечките животи и судбини воопшто не се важни. СДСМ на чело со премиерот во заминување Зоран Заев, повторно по којзнае кој пат...
Вести

Протест на работниците од „Еурокомпозит“: Во новиот буџет нема ставка за исплата на заостанатите придонеси

Поранешните вработени на прилепски „Еурокомпозит“ денеска го блокираа патниот правец Прилеп-Плетвар на излезот од градот и протестираа,...
Вести

Вработените од „Еурокомпозит“ поставија шатори пред Владата и започнаа протест- Анѓушев со закана до вработените да го прифатат неговиот предлог

Вработените од „Еурокомпизит “ кои бараат еднаш за секогаш веќе владата да го реши прашањето со нивните плати излегоа на протест пред...
Економија

Вработени од „Еурокомпозит“: Бараме спас за фабриката, но Анѓушев ни рече ако не го прифатиме неговиот предлог да штрајкуваме колку сакаме

Во вчерашниот централен дневник на 1ТВ изјава дадоа вработени од фирмата „Еурокомпозит“ кои бараат веќе еднаш засекогаш да се реши...