еуро2020

Пронајдени се 22 резултати на тема „еуро2020“
Фудбал

И ОВА ГО ИМА: Поради финалето на ЕУРО2020 во Англија на децата ќе им се дозволи во понеделник да доцнат на училиште!

Англискиот тим ќе се бори во своето прво големо финале по освојувањето на Светскиот куп во 1966 година, што е единствено искуство во животот,...
Фудбал

Лондонскиот градоначалник вети дека сите англичани дека ќе добијат бесплатен билет за финалето на ЕУРО2020 доколку се вакцинираат до четврток

Градоначалникот на Лондон, Садик Кан, објави денеска дека жителите на англиската престолнина ќе имаат можност бесплатно да добијат...