етиопија

Пронајдени се 20 резултати на тема „етиопија“
Вести

Кога дознале што има во ковчезите решиле празни да ги спуштат- погребани жртвите од авионската несреќа во Етиопија (ФОТО)

Илјадници граѓани и членови на семејствата се собраа на заедничкиот погреб за жртвите на настраданите во недамнешната авионска несреќа...