Еспањол

Пронајдени се 7 резултати на тема „Еспањол“
Фудбал

Легендарниот шпански голман ја загуби битката со коронавирусот- светот ќе го памети како играч кој го носеше дресот на овој клуб! (ФОТО)

Поранешниот голман и тренер на Еспањол, Бенито Хоанет почина откако заболел од Ковид-19, јавуваат шпанските медиуми. Хоанет, кој и без...