есен

Пронајдени се 57 резултати на тема „есен“
Занимливости

4 ПРИЧИНИ ДА ПРОШЕТАТЕ ВО ШУМА ОВАА ЕСЕН: Јапонците развиле посебна техника на лечење, почувствувајте ги и вие нејзините бенефити

Дали некогаш сте забележале, кога шетате во шума или парк, колку подобро се чувствувате потоа? Тоа е затоа што дрвјата се лековити и на...
Живот и стил

Еве како да се заштитите од есенските вируси: Применете ги овие 10 совети со кои ќе го зајакнете имунитетот

Ако ги следите овие едноставни препораки, шансите да се заразите ќе се намалат. 1. Вакцинирајте се против грип и корона Ова е најважната...