ербас

Пронајдени се 14 резултати на тема „ербас“
Занимливости

Исплива шокантна вистина за смртта на 300 патници – еве зошто секој лет со Боинг бил како подвижна бомба

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да ја престигне конкуренцијата. Сега...