Емилијано Сала

Пронајдени се 49 резултати на тема „Емилијано Сала“
Фудбал

Две години од трагедијата: Сестрата со солзи се потсети на фудбалерот кој загина во авионска несреќа, а неговото тело едвај беше пронајдено

Денеска се навршуваат две години од смртта на фудбалерот Емилијано Сала, а неговото семејство се уште чека одговори за тоа како починал. Тој...
Фудбал

Не може да го прежали братот: Една година од смртта на фудбалерот Сала, а од овие фотографии на неговата сестра ќе заплачете

Аргентинскиот напаѓач, Емилијано Сала, пред точно една година го загуби животот во авионска несреќа од Нант кон Кардиф каде требаше...
Фудбал

Позната причината за смртта на Емилијано Сала, а кога ќе дознаете како е идентификуван ќе ви се распара срцето… (ФОТО)

Во петокот беше идентификувано телото на Емилијано Сала кое беше пронајдено во т авион две недели по неговото исчезнување. Фудбалерот...
Фудбал

Тешки зборови кои ќе ви го распараат срцето: Сестрата на Сала собра сила и се збогува со својот брат откако беше идентификуван (ФОТО)

Денеска светот официјално се збогува со фудбалерот Емилијано Сала откако беше идентификувано неговото тело кое настрада пир уривање...