Емилијано Сала

Пронајдени се 53 резултати на тема „Емилијано Сала“
Фудбал

СЕМЕЈСТВОТО, ПО ОВА НЕМА НИКОГАШ ДА СЕ ПОМИРИ – истрагата откри нови детали, фудбалерот Сала уште во авионот бил убиен!

Аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала ужасно почина на 21 јануари 2019 година, заедно со пилотот Дејв Иботсон. Иако многумина веруваа...
Познати

Конечно има виновник за кобниот лет на фудбалерот Сала – се огласи и неговата сестра кога ја дозна веста, има јасна порака за светот! (ФОТО)

Организаторот на летот со приватниот авион во коj трагично загина аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала, како и пилотот Дејвид Иботсон...
Фудбал

Две години од трагедијата: Сестрата со солзи се потсети на фудбалерот кој загина во авионска несреќа, а неговото тело едвај беше пронајдено

Денеска се навршуваат две години од смртта на фудбалерот Емилијано Сала, а неговото семејство се уште чека одговори за тоа како починал. Тој...
Фудбал

Не може да го прежали братот: Една година од смртта на фудбалерот Сала, а од овие фотографии на неговата сестра ќе заплачете

Аргентинскиот напаѓач, Емилијано Сала, пред точно една година го загуби животот во авионска несреќа од Нант кон Кардиф каде требаше...
Фудбал

Позната причината за смртта на Емилијано Сала, а кога ќе дознаете како е идентификуван ќе ви се распара срцето… (ФОТО)

Во петокот беше идентификувано телото на Емилијано Сала кое беше пронајдено во т авион две недели по неговото исчезнување. Фудбалерот...