емил павлов

Пронајдени се 12 резултати на тема „емил павлов“
Останати спортови

Каратистот Павлов во сабота ќе се бори за првото злато на Светското првенство во Дубаи: Ме чека тешка борба, но ќе дадам се од себе

Каратистот Емил Павлов во сабота во 15 часот по македонско време ќе се бори за злато на 65. Светско првенство во карате за сениори во категорија...
Останати спортови

Се развеа македонското знаме во Шпанија: Четврти европски медал за Емил Павлов, Јованоска на 5-то место

Емил Павлов оствари уште еден голем успех на европските првенства. Најдобриот спортист на Македонија за 2018 година ја доби борбата против...