елвис присли

Пронајдени се 10 резултати на тема „елвис присли“
Познати

ТАЖНА ВЕСТ ГО ПОГОДИ МУЗИЧКИОТ СВЕТ: Почина легендарниот тапанар, му беше десна рака на кралот на рокенролот (ФОТО)

Легендарниот тапанар кој го придружуваше Елвис Присли во текот на неговата кариера, Рони Тут почина на 83 години, пренесуваат светските...