ели панова

Пронајдени се 62 резултати на тема „ели панова“
Вести

Панова: Неразгледување на Извештаите на работата на ЈО во Собрание е доказ дека Владата се грижи Јовевски да биде затскриен и да не биде на удар пратениците и јавноста

Денеска имаме закажано комисија на која што има осум точки, и на кој што прв ќе биде Љубомир Јовевски. Се надевам дека ќе се одважи да...
Вести

Панова: Ковачевски продолжи со праксата на трас-трас судството кое исклучиво служи за гонење на неистомисленици

Лажни се зборовите на СДСМ и ДУИ за борба со корупцијата се додека избираат судии, обвинители и први луѓе на институциите по партиски...
Вести

Панова: Избраната претседателката на Судскиот совет Дамевска е партиски активист и поранешен член на партиска комисија на СДС

Партизацијата на судството не застанува. Во услови кога сите па и самата власт посочува незапирливо загрижувачко растечко ниво на криминал...
Вести

Панова: Талат Џафери ја суспендираше основната надлежност на Уставниот суд, само за СДС да избега од референдум

Талат Џафери ја суспендираше основната надлежност на Уставниот суд, само за СДС да избега од референдум. Ако Собранието го има врвниот...
Вести

Панова до Џафери: Ковачевски кукавички избега од Собрание, барам веднаш да го повикате и да одговори пред јавноста уште како предавство и спрема на Македонија

Ели Панова, пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница го повика Димитар Ковачевски наместо да бега, да дојде во собранието...
Вести

Панова: Парламентарното мнозинство да ги поддржи измените на Законот за детска заштита предложени од ВМРО-ДПМНЕ со кои се бара зголемување на додатоците

Денес, на дневен ред се две измени на Законот за детска заштита кои се предложени од страна на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ. Во првата...
Вести

Панова до Николоска: Ако Владата има пари за трошоци кои што се непотребни тогаш не може да велите дека државата не пристапува кон организирање на избори бидејќи немало пари

Колешке ако велите дека се скапи изборите и дека тоа е една од причините зошто ние не одиме на избори , ова веднаш би сакала да го демантирам...
Вести

Панова: Хаосот на бензинските пумпи е бидејќи трет ден по ред се зголемува цената на нафтените деривати, неспособноста на власта е се поочигледна

Ние од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата никако нема да дозволиме да поминат закони кои што имаат фалинки и кои што имаат...
Вести

Панова: Талат Џафери направи кривично дело, ниту во еден член од Деловникот не е предвидено заклучување на вратите од Собранието

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за...
Вести

Панова за случајот со имотот на АлсатМ ТВ: Го осудувам секој чин со којшто се прави репресија врз одреден медиум!

Пратеничката од редовите ВМРО-ДПМНЕ, Ели Панова, вечерва во емисијата „Патот кон“ го коментираше случајот со имотот на АлсатМ телевизија. Таа...
Вести

Панова: СДСМ и ДУИ ја опструирал редовната процедура, Комисијата за европски прашања е нетранспарентно свикана

Владејачкото мнозинство повторно демонстрира самоволие и го приватизира законодавниот дом, истакна денеска пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

Панова: СДСМ – ДУИ го одби амандманот на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе значеше линеарно зголемување на платите на сите вработени во јавниот сектор

По којзнае кој пат, власта го покажа своето вистинското лицемерно лице и лажна грижа кон граѓаните. Имено, во текот на вчерашниот ден...