Еленко Миланов

Пронајдени се 24 резултати на тема „Еленко Миланов“
Вести

Како може Вељаноски, Јанакиески и Ристовски да бидат организатори кога од 30.000 пораки нема никаква комуникација меѓу нив? – прашува адвокатот

„Вељаноски воопшто нема комуникација со обвинетиот Владимир Атанасовски, ниту со Никола Бошкоски. Триесет илјади пораки беа извадени...
Вести

Миланов за Талир: Преку игра на зборови спротивно на закон чуваат судија поротник со истечен мандат, само предметот да им опстои

Адвокатот Еленко Миланов говорејќи за случајот Талир во „Заспиј ако можеш“ на Алфа телевизија истакна дека судот и републичкиот судски...
Вести

Миланов за постапувањето на Рускоска: Она што го правеше Катица Јанева очигледно сега го прави некое друго обвинителство

Адвокатот Еленко Миланов во гостувањето во телевизија 24 го коментираше прекршувањето на Законот со затворање на истрагата пред да...
Вести

Миланов: За Јанакиески и Божиновски има правосилни одлуки да бидат во притвор и мерки на претпазливост, тоа по закон не е дозволено

КУРИР побара коментар од адвокатот Еленко Миланов за одлуката екс-министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот генерален...
Вести

Миланов: Амнестија дава собранието, а не претседателот- тој дава аболиција, која за случајот „Титаник“ е дадена уште во 2016 година

Прво и основно ако одиме по соопштението од кабинетот на претседателот на државата, господинот Ѓорге Иванов, воопшто ниту имало средба...