ЕЛЕМ

Пронајдени се 48 резултати на тема „ЕЛЕМ“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на СДСМ во управувањето со ЕЛЕМ ја чини државата и до 250 милиони евра годишно, a тоа ќе го платат граѓаните со повисоки сметки за струја

Неспособноста на СДСМ во управувањето со ЕЛЕМ ја чини државата и до 250 милиони евра годишно, a тоа ќе го платат граѓаните со повисоки...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Поплавувањето во рудникот Суводол е резултат на неискуството, нестручноста и непочитување на соодветната рударска документација при вршењето на ископ на јаглен

Хаваријата која се случи изминативе денови во РЕК Битола е вистинската слика за раководењето на СДСМ и ДУИ со енергетскиот систем во...
Вести

Мицкоски: Струјата ќе поскапува бидејќи ЕЛЕМ не произведува, во ЕЛЕМ се краде, а сметката на крај ја плаќаат граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прашање при посетата на општина Кисела Вода за коментар околу најавата на вицепремиерот...
Вести

Ангелевска: ЕЛЕМ отпушта вработени, а пред месеци вработуваше и уште вработува преку агенции за привремени вработувања

Власта на Заев го доведе енергетскиот сектор до колапс. Сега својата неспособност ја покриваат не со удар по одговорните туку по вработените....
Економија

Комисија за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ: ЕЛЕМ ќе влезе во еден вид модерно ропство и ќе нема шанса да ја продава енергијата на слободен пазар

Неизбежната пропаст на ЕЛЕМ Пред пет години кога СДС дојде на власт во „нашата земја“ никој не можеше да поверува дека државата ќе...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Власта троши преку ЕЛЕМ и МЕПСО 65 милиони евра, да работеше на време ќе поминевме четири пати поевтино

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека власта троши преку ЕЛЕМ и МЕПСО 65 милиони евра, да работеше на време, ќе поминевме 4 пати поевтино. -Во изминативе...
Вести

Мицкоски: Не чека нова енергетска криза, владата прави зделка од 50 милиони евра на увоз на јаглен зошто ископот во РЕК затаи

ЕЛЕМ и МЕПСО ги банкротираа со лошите енергетски политики, па се обидуваат да ги спасат со 50 милиони евра од државата. Но, државата ги...
Вести

Арсовски: Во време на претседателот Христијан Мицкоски струјата се намали два пати, а ЕЛЕМ го остави со 25 милиони евра депозити и 5 милиони евра на сметка

СДСМ брутално лаже и ја дезинформира јавноста кога вели дека во време кога директор на ЕЛЕМ директор бил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...