еквадор

Пронајдени се 23 резултати на тема „еквадор“
Вести

Крај за Асанж, го изрекуваат на Британија? Мебелот исфрлен од амбасадата- основачот на Викиликс останува без заштита од Еквадор (ВИДЕО)

Еквадор е се поблиску до одлука да му го укине азилот на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и да го исфрли од својата амбасада во Лондон,...