екскурзија

Пронајдени се 8 резултати на тема „екскурзија“
Вести

Се враќале од екскурзија од Будимпешта: Скопски средношколци пет часа чекале да стигне исправен автобус

Автобус со средношколци од средното училиште „Васил Антевски Дрен“ кој патувал од Будимпешта кон Скопје запрел на мост поради дефект. Учениците...
Занимливости

Момче се опијанило на екскурзија, а потоа се јавиле на мајка му: Тоа што ја натерале да го направи ги зачуди сите

Мајка од Макарска, Хрватска, била повика од професорите да патува до Прага за да си го земе синот кој се опијанил на матурската екскурзија. Како...