економски мерки

Пронајдени се 13 резултати на тема „економски мерки“
Вести

Граѓаните децидни: Пакетите кои ги дели СДСМ се обид за предизборен поткуп, 62 % незадоволни од владините економски мерки

Граѓаните сметаат дека пакетите социјална помош кои ги дели СДСМ, а за кои во јавноста излегоа голем број фотографии, претставуваат...
Вести

Славески: Економските мерките доцнат, а стопанството и граѓаните непотребно се изложени на непредвидливост

По повод обелоденувањето на т.н. втор сет мерки од страна на Владата и нејзиниот економски тим предводен од СДСМ за справување со економската...
Вести

Србија и Словенија со милијарди евра помош за граѓаните и компаниите, Заев ќе зема од народот и му порачува да стисне заби

Милијарди евра помош на граѓаните на Србија и Словенија најавија институциите на овие две земји во услови на криза поради коронавирусот....