еколошка катастрофа

Пронајдени се 4 резултати на тема „еколошка катастрофа“
Вести

Трипуновски: 7 сантиметри го делат Охридското езеро од еколошка катастрофа, загрозено е заради Заев и желбата за профит

Се наоѓаме покрај Охридското езеро, бисерот на Македонија, кој заради расипничката влада и Зоран Заев е пред еколошка катастрофа. Езерото...