еко-акција

Пронајдени се 6 резултати на тема „еко-акција“
Општини

СДСМ во Лозово спроведува популизам и лицемерие а ги прикажува како Еко Акција за чиста животна средина, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Лозово, Бошко Цветковски со своја реакција упатена во јавноста ги критикуваше...
Вести

УМС на ВМРО-ДПМНЕ со најмасовна еко акција низ цела Македонија, Кржалоски од Делчево: Без ѓубре, без изговори (ФОТО)

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска организираше голема еко акција низ цела Македонија. Во рамки на глобалното граѓанско движење...
Општини

Јанчев и вработените во општина Кавадарци во еко-акција за почист град, граѓаните задоволни од грижата за екологијата

Еколошка акција беше организирана денеска од Локална самоуправа Кавадарци, учествуваа вработените во општината и институциите под...