ејо

Пронајдени се 6 резултати на тема „ејо“
Вести

Тошковски: СДСМ и Десковска имаа една година за да го достават законот за ЈО во работна верзија до Венецијанската комисија, тоа не го сторија

Панче Тошковски од ВМРО-ДПМНЕ на 24 Телевизија во емисијата „Отворено“ вечерва истакна дека власта пробува со некакви аргументи да...
Вести

Тошковски за Законот за јавно обвинителство: СДСМ не може да разбере дека неправото не може да не донесе до правда

Во утринско гостување во „Утрински брифинг“, Панче Тошковски од ВМРО-ДПМНЕ говореше за Законот за јавно обвинителство и рече она што...
Вести

Каракамишева: Предлог законот за ЈО воопшто не е влезен во собраниска процедура за по него да се отвора јавна дискусија, ова е кршење на Деловникот

Професорката Тања Каракамишева во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа телевизија рече дека сите експерти од Правниот факултет ги кажале...
Вести

Калајџиев за Законот за ЈО: ВМРО собра повеќе мислења и учество од правната фела, СДСМ беше надмен со лажна самодоверба

Универзитетскиот професор по Кривично право, Гордан Калајџиев, смета дека ВМРО-ДПМНЕ, за време на целокупниов период на преговори и...