Едуард Кукан

Пронајдени се 5 резултати на тема „Едуард Кукан“
Вести

Мицкоски оствари средба со европратениците Кукан и Флекенштајн: ВМРО-ДПМНЕ не може да го прифати договорот со Грција

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со европратениците Едуард Кукан и Кнут Флекенштајн. -Соговорниците...