ебола

Пронајдени се 25 резултати на тема „ебола“
Вести

Враќање на смртоносната болест: Се појави нова епидемија, голем број мртви, можеби има неколку илјади инфицирани

Во новата епидемија на ебола во Конго починаа 49 лица , а уште две илјади се под надзор на доктор поради сомнение дека се заразени од опасниот...