Џулијан Асанж

Пронајдени се 58 резултати на тема „Џулијан Асанж“
Вести

ВИДЕО: Ова се случува кога човек е заробен на едно место 7 години- Снимки од Асанж додека боксува со замислен непријател

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж помина 6 години и 10 месеци во еквадорската амбасада во Лондон, каде имал политички азил, пред да...