Џулијан Асанж

Пронајдени се 73 резултати на тема „Џулијан Асанж“
Вести

Асанж на чекор до екстрадиција во САД – Високиот суд на Обединетото кралство ја прифати жалбата на американската Влада

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж е се поблиску до екстрадиција од Велика Британија во САД откако американската Влада денеска го...