Џорџо Киелини

Пронајдени се 4 резултати на тема „Џорџо Киелини“
Фудбал

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Фудбалер на Милан во соблекувалната се сликаше со Роналдо, но наместо тоа налета на голиот Киелини (ФОТО)

Јувентус во неделата на „Сан Сиро“ во дербито на италијанското првенство го победи Милан со 0:2. Џенаро Гатузо е познат како тренер кој...