џорџ сорос

Пронајдени се 13 резултати на тема „џорџ сорос“
Вести

ЈАНША ДО СОРОС: Твоите валкани пари за т.н. невладини се најсилниот генератор на конфликти во Европа и ја уриваат демократијата

Словенечкиот премиер Јанез Јанша жестоко му одговори на Твитер на Џорџ Сорос, кој го критикуваше договорот на ЕУ со Унгарија и Полска...