џорџ клуни

Пронајдени се 24 резултати на тема „џорџ клуни“
Познати

„Нашите деца се мета на терористички групи и имаме една молба“ – загрижувачка порака од Џорџ и Амал Клуни

Холивудскиот актер Џорџ Клуни преку отворено писмо ги замоли медиумите да не објавуваат фотографии со лицата на неговите две деца. Оскаровецот...
Познати

Таткото на Дуа Липа го нарекуваат „Албанскиот Џорџ Клуни“- кога ќе видите како изгледа особено на плажа се ќе ви стане јасно (ФОТО)

Згодниот татко на Дуа Липа денес го следат повеќе од 240.000 фанови на Инстаграм, а тој често објавува фотографии од пејачката на својот...
Познати

Меган Маркл и принцот Хари ги избраа кумовите: Кралското бебе ќе го крсти холивудскиот актер и неговата сопруга (ФОТО)

Војводата и војвотката од Сасек го очекуваат своето прво бебе кое ќе се роди во април наредната година. А според традицијата децата...