џорџ флојд

Пронајдени се 17 резултати на тема „џорџ флојд“
Вести

Судијата во процесот за убиството на Флојд се закани дека судењето на полицајците може да го префрли на друго место поради притисокот од јавноста

Судијата Питер Кејхил од Окружниот суд во Хенеп, во Минеаполис, вчера предупреди  дека може постапката против четворица полицајци обвинети...