Џонсон и Џонсон

Пронајдени се 28 резултати на тема „Џонсон и Џонсон“
Вести

Нови случаи на тромбоза по примена вакцина „Џонсон и Џонсон“, еве што соопшти американскиот Центар за контрола на болести

Американскиот Центар за контрола и превенција на болести соопшти дека се откриени уште случаи на згрутчување на крвта потенцијално...
Вести

Бајден: Вакцинацијата во САД не е доведена во прашање по одлуката за „пауза“ на употребата на вакцината на „Џонсон и Џонсон“

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека вакцинацијата во САД не е доведена во прашање по одлуката за „пауза“ на употребата...