Џезаир Шаќири

Пронајдени се 14 резултати на тема „Џезаир Шаќири“
Вести

Заев не го интересира загриженоста на граѓаните и американска амбасада за именувањето на Командант Хоџа за советник

Реакциите и револтот од страна на граѓаните по именувањето на Џезаир Шаќири – алијас командант Хоџа за советник за безбедност и борба...
Вести

Шаќири е на црната листа на САД, се бара со меѓународна потерница: Владата молчи околу условите по кои е вработен командантот на УЧК

Човекот може да помогне доколку се појават одредени екстремистички или радикални групи на територијата каде што живее, каде што го...
Вести

Стоилковски: Издавањето безбедносен сертификат од највисок степен „Државна тајна“ на Командант Хоџа е кривично дело

Секој ден изминат со криминалниот картел во владата е нова трагедија за Македонија. Зоран Заев ја посрамоти државата и македонскиот...