џердан шаќири

Пронајдени се 17 резултати на тема „џердан шаќири“
Фудбал

ГО ЗАПАЛИ РЕГИОНОТ: Кога ќе видите што му порача Шаќири на српски јазик на поранешниот фудбалер ќе подзинете (ФОТО)

Скандалозниот фудбалер Џердан Шаќири кој стана популарен ова СП во Русија откако прослави гол покажувајќи албански орел, сега повторно...
Фудбал

Нова скандалозна изјава која го насмеа целиот Балкан: На Шаќири никако да му дојде памет, па им упати јасна порака на Србите

Фудбалерот на Ливерпул и репрезентативецот на Швајцарија Џердан Шаќири повторно ја тресе јавноста со неговата изјава поврзана за спортот...
Фудбал

„Србија гори“: Еве што изјавија Џака и Шаќири пред доаѓањето во Белград по скандалот на СП во Русија

Швајцарските фудбалери Џердан Шаќири и Гранит Џака се извинија за прославата на головите против Србија на Светското првенство во Русија. Џака...
Фудбал

Српскиот непријател број 1 доаѓа на Маракана: ФИФА едвај ќе се справи со навивачите кои со душа го чекаат Шаќири- еве што му подготвуваат

Фудбалерите на Црвена Ѕвезда ги добија своите противници во Лигата на шампионите, а еден од тимовите е и Ливерпул за кого игра и Швајцарецот...
Фудбал

Повторно е на мета по скандалот на СП: Фановите удрија по вртоглавата цена која ја платил Шаќири за овој моден тренд (ФОТО)

Со оглед на тоа што се работи за луѓе кои имаат неограничени средства за купување, можеме слободно да кажеме дека секое модно парче му...
Фудбал

Албанската дијаспора, министрите, политичарите сплотени- ќе собираат брдо пари за да ја платат казната на Џака и Шаќири

По одлуката на ФИФА да ги казни фудбалерите на Швајцарија Гранит Џака и Џердан Шаќири, албанската дијаспора одлучи да собере пари и...
Фудбал

Швајцарците Шаќири и Џака со тешка провокација до противникот на СП: Нашето Косово војуваше со Србија, ќе гриземе до победа

Нашето Косово беше во војна со Србија, затоа натпреварот со Србите ќе биде посебен, порачува Швајцарецот со албански корена Џердан Шаќири,...