Џердан Шакири

Пронајдени се 10 резултати на тема „Џердан Шакири“
Фудбал

Се спремаат радикални мерки: Играчи со две државјанства нема да имаат право на настап за Швајцарија

Фудбалската федерацијата на Швајцарија сериозно ја гледа опцијата да им забрани на играчите со двојно државјанство да играат за репрезентацијата. Швајцарските...
Регион

Еди Рама ќе ја плаќа казната на Шакири и Џака за скандалозната прослава: Тоа е во знак на благодарност од сите радосни Албанци

Премиерот на Албанија, Еди Рама отвори банкарска сметка на која може да се уплаќаат пари како би се платила казната која Фифа им изрече...
Фудбал

Капитенот на Швајцарија им се придружи на Шакири и Џака во провокациите: Лихштајнер стана еден од најомразените во својата земја (ФОТО)

Капитенот на Швајцарија, Стефан Лихштајнер  голот на својот тим го прослави на ист начин како и Џердан Шакири и Гранит Џака, покажувајќи...
Фудбал

Реакции во српските медиуми: Шакири и Џака и донесоа победа на Швајцарија, славеа скандалозно провоцирајќи ја Србија (ФОТО+ВИДЕО)

Репрезентацијата на Швајцарија успеа да стигне до голема победа против Србија со 2:1, со головите на фудбалери кои имаат потекло од Косово,...
Фудбал

ГОЛЕМ СКАНДАЛ: Швајцарецот Џака славеше гестикулирајќи двоглав орел, Шакири играше со копачки со косовско знаме (ФОТО)

Репрезентативецот на Швајцарија, Џердан Шакири го исполни своето ветување и на мечот против србија облече копачки со знамето на Косово. Србија...