Џеф Безос

Пронајдени се 24 резултати на тема „Џеф Безос“
Познати

Најбогатиот маж на светот не ги тргнува рацете од љубовницата: Паради неа ја остави жената која го сакаше и кога немаше пари!

Најбогатиот човек во светот и основач на „Амазон“, Џеф Безос (55), во моментов ужива на крстарење на Медитеранот на луксузна јахта, со...
Познати

Ќе ви се заврти во умот- најбогатиот човек на светот го плати најскапиот развод, а на поранешната сопруга и остави цело богатство

Основачот на компанијата Амазон, Џеф Безос по разводот од сопругата Мекензи Безос, ќе остане без дел од акциите во својата фирма, вреден...
Познати

ВИДЕО: Најбогатиот човек на светот купи 3 стана за 80 милиони долари- имаат 12 спални соби и балкон од 500 метри квадратни

Иако компанијата Амазон се откажала од седиштето во Њујорк, нејзиниот шеф и најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, одлучил да се стационира...
Познати

Сакам да те помирисам, а наутро може и да не сум толку нежен кон тебе: Протекоа секси пораки кои Безос и ги испраќал на љубовницата

Милијардерот Џеф Безос, основачот на компанијата Амазон е главна тема во медиумите овие три дена, откако објави дека се разведува од...