Џанлуиџи Буфон

Пронајдени се 69 резултати на тема „Џанлуиџи Буфон“
Фудбал

Покажа зошто е можеби најдобар во историјата: Годините не му можат ништо- погледнете ја оваа „магична“ одбрана на Буфон (ВИДЕО)

Брилијантните настапи на Буфон продолжуваат иако тој веќе е влезен во четвртата деценија од животот. На вчерашниот натпревар каде ПСЖ...
Фудбал

ТОА Е ФУДБАЛОТ: Долги години играше со татко му, а сега дојде време Буфон да менува дрес со синот на француската легенда (ВИДЕО)

Фудбалерите на ПСЖ после резултатски пресврт успеаја да слават на гостувањето кај Генгамп со 3:1, но мечот остана во сенка на случувањата...
Фудбал

Силва го тестираше својот нов соиграч, а тој покажа дека годините се само бројка: Погледнете како Буфон спаси чист автогол (ВИДЕО)

40 годишниот Џанлуиџи Буфон, кој ова лето од Јувентус премина во ПСЖ, на првиот натпревар против Каен, во своето лигашко деби за новиот...
Познати

Оваа секс бомба го засени голманот: Додека светот го очекува трансферот на Буфон тој ги полни батериите на плажа (ФОТО)

Додека светот се нетрпение чека во понеделник Пари Сен Жермен да го претстави новото засилување со легендарниот Буфон, голманот речиси...
Фудбал

И официјално дојде крајот на големата љубов: Буфон со емотивна порака се збогува од Јувентус и фановите на клубот (ФОТО)

Иако веќе подолго време се знае дека на големата љубовна приказна меѓу Џанлуиџи Буфон и Јувентус и дојде крајот, сепак тоа денеска е...