Џани Инфантино

Пронајдени се 27 резултати на тема „Џани Инфантино“
Фудбал

Инфантино: Мундијалот во Русија беше најдобар во историјата, но сигурен сум дека СП 2022 ќе биде уште подобро

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, истакна дека организаторите на Светското првенство во 2022 година можат да научат многу од искуството...