џамија

Пронајдени се 40 резултати на тема „џамија“
Вести

НАПАД ВО КАБУЛ: Експлозија во џамија додека траел погребот на мајката на талибанскиот портпарол – има и погинати (ФОТО)

Неколку луѓе загинаа во експлозија во близина на џамија во Кабул, јавуваат светските медиуми. Нападот бил извршен за време на погребот...