џамија

Пронајдени се 48 резултати на тема „џамија“
Вести

Туристка позирала пред џамија во фустан со деколте и шлиц – екстремистичко движење почна кампања против неа

Палестинското екстремистичко движење Хамас, што владее со Појасот Газа, денеска започна кампања против туристка од Шпанија, која позирала,...
Вести

НАПАД ВО КАБУЛ: Експлозија во џамија додека траел погребот на мајката на талибанскиот портпарол – има и погинати (ФОТО)

Неколку луѓе загинаа во експлозија во близина на џамија во Кабул, јавуваат светските медиуми. Нападот бил извршен за време на погребот...