Двејн Џонсон

Пронајдени се 22 резултати на тема „Двејн Џонсон“
Познати

Најплатениот актер на светот со сопругата и двете деца имале корона вирус: „Закрепнуваме, веќе не сме заразни и сме здрави“ (ВИДЕО)

Двејн ,,Карпата” Џонсон објави дека тој и неговото семејство биле позитивни на коронавирус. Најплатениот актер на светот вели дека...
Познати

Живееле во мали апартмани, а сега славниот актер ја изненади својата мајка со нешто кое ќе го памети цел живот (ВИДЕО)

Двејн Џонсон ја израдува својата мајка со прекрасен божиќен подарок. 46-годишниот актер ѝ подари нова куќа, а емотивниот момент на соопштувањето...