две дози

Пронајдени се 5 резултати на тема „две дози“
Вести

ДУРИ 1.507 ЛИЦА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ГИ ПРИМИЛЕ ДВЕТЕ ДОЗИ НА ВАКЦИНАТА – ова е најновата статистика од Министерството за здравство

Министерството за здравство ја објавува двонеделната анализа на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19. За вакцинирани се сметаат...
Вести

Објавено најголемото истражување до сега: Колку проценти од луѓето се заразиле со коронавирусот по примени две дози на вакцина?

Помеѓу јануари и април оваа година, приближно 0,01 процент од луѓето вакцинирани со обете дози на вакцината добиле ковид-19, американско...