Душко Весковски

Пронајдени се 16 резултати на тема „Душко Весковски“
Скопје

ВИДЕО: Очајот кај СДСМ расте – жена од Влае нападната од хулигани на Весковски бидејќи собирала летоци со црна кампања против Јакимовски

Активисти на СДСМ, не бираат средства и начин во пресметките со неистомислениците. Толку се очајни поради поразот кој им претстои во...
Вести

„Шилегов не само што местел тендер од 300.000 евра со Весковски, туку во последните години нема тендер кај што има поголема аукција“

Петре Шилегов не само што е фатен како со Душко Весковски местеле тендер од 300.000 евра за фирма која претходно ги завршила градежните...
Скопје

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов и Весковски се фатени во местење на тендер од 300.000 евра и преплатени ставки и до 8 пати

Петре Шилегов и Душко Весковски, да не се радуваат на тоа што во ЈО сега не отвораат истрага, и да мислат дека така ќе се спасат од одговорност...
Вести

Арсовски: Ако не е местен тендерот тогаш зошто истата фирма која ја направила реконструкцијата потоа и го добила, и тоа по ставки неколку пати поскапи од до сега

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна...
Скопје

Водовод вршел надзор на терен за замена на цевки, а немало договор со фирма за изведување на работите (ДОКУМЕНТИ)

Не е потпишан договор за реконструкција и замена на водоводни цевки или истиот се потпишува во октомври 2020-та, ама претходно од август...
Скопје

Договор за реконструкција на „Варшавска“ нема, ама двоецот Шилегов-Весковски испумпувал народни пари за хлорирање кон своја фирма

Хлорирање како дел од реконструкција и замена на водоводни цевки пред воопшто да се постигне договор да се заменат истите, па потоа...
Вести

„Весковски го крие Шилегов, така влегува во уште поголемо кривично дело, јасно е од каде парите на Шилегов за милионскиот имот“

ЈП Водовод преку соопштенијата и прес конференциите кои ги прават призна дека Душко Весковски сторил кривично дело и дека најпрвин...
Вести

СРАМНО: Жителите на Средно Нерези извисени од Богоев и Весковски- наместо вода за нив, предизборно вода ќе добијат сосема други жители

Жителите на населеното место Средно Нерези, особено улицата Козле 3 се поочигледно е дека се заборавени и во новиот ветен проект на Јавното...