дупка

Пронајдени се 10 резултати на тема „дупка“
Фудбал

Сакаше да прослави гол со фановите, цел стадион се молеше да преживее: Косовски фудбалер падна во дупка среде теренот (ВИДЕО)

Косовскиот фудбалер Бенџамин Кололи го постигна победничкиот гол за Цирих на гостувањето кај АЕК. 26-годишниот играч за врска погоди...
Хроника

Инцидент во близина на македонско- бугарската граница: Геодет паднал во дупка, со тешки повреди пренесен во болница

Во текот на вчерашниот ден околу  14:00 часот  во  непосредна близина на македонско- бугарската граница, геодетот В.З.(53) од Делчево, вработен...