дупка

Пронајдени се 21 резултати на тема „дупка“
Занимливости

ЗАСТРАШУВАЧКИ: Авион 14 часа летал со огромна дупка на трупот, очевидците на аеродромот шокирани од големината на оштетувањето (ФОТО)

Патнички авион на „Emirates“ летал од Дубаи речиси 14 часа со огромна дупка на трупот пред да слета во Бризбејн, Австралија. Авионот полетал...
Вести

УЖАС ВО НЕАПОЛ: ОГРОМНА ДУПКА СЕ ОТВОРИ ВО БОЛНИЦА – проголта неколку автомобили, евакуиран е одделот за Ковид

Огромна дупка се отвори рано утрово на паркинг во болницата „Дел маре“ во Неапол, објавија италијанските медиуми. Засега нема информации...
Фудбал

Сакаше да прослави гол со фановите, цел стадион се молеше да преживее: Косовски фудбалер падна во дупка среде теренот (ВИДЕО)

Косовскиот фудбалер Бенџамин Кололи го постигна победничкиот гол за Цирих на гостувањето кај АЕК. 26-годишниот играч за врска погоди...
Хроника

Инцидент во близина на македонско- бугарската граница: Геодет паднал во дупка, со тешки повреди пренесен во болница

Во текот на вчерашниот ден околу  14:00 часот  во  непосредна близина на македонско- бугарската граница, геодетот В.З.(53) од Делчево, вработен...