дуа липа

Пронајдени се 34 резултати на тема „дуа липа“
Познати

СЕГА СУМ АЛБАНКА И НА ХАРТИЈА: Претседателот на Албанија и врачи албанско државјанство на Дуа Липа и рече „Таа е наша гордост“

– Албанскиот претседател Бајрам Бегај и го врачи уверението за албанско државјанство на познатата пејачка Дуа Липа и порача дека таа...
Познати

Дуа Липа ја ископира Јелена Карлеуша – облече исто минијатурно бикини, а разликата меѓу двете е неспоредлива (ФОТО)

Српската пејачка Јелена Карлеуша во еден од одморите кои ги помина летово смени стотина костими за капење, кој од кој поминијатурен....
Познати

„Древна“ куќа вредна милионска сума: Дуа Липа и нејзиното момче живеат во дом за кој сонува секој, многумина можат да го направат сами

Пејачката Дуа Липа и нејзиното момче Анваро Хадид, брат на славната манекенки Бебе и Џиџи Хадид живее во неверојатна куќа од 2,5 милиони...
Познати

Таткото на Дуа Липа го нарекуваат „Албанскиот Џорџ Клуни“- кога ќе видите како изгледа особено на плажа се ќе ви стане јасно (ФОТО)

Згодниот татко на Дуа Липа денес го следат повеќе од 240.000 фанови на Инстаграм, а тој често објавува фотографии од пејачката на својот...
Вести

Стојанче Ангелов хит во Србија: Се бореше против Албанците, а сега ја брани Дуа Липа за знамето на „Голема Албанија“

Лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов се најде на насловните страници во Србија. Како што пишува „Ало.рс“ тој иако во воениот конфликт...